top of page

Про нас

Олеся Ковальчук

Мене звати Олеся Ковальчук, і  я є засновницею та співвласницею Харківського приватного ліцею «Перша Українська Школа» (PUSH School).  Ліцей був заснований у 2020 році, але мій шлях до школи почався набагато раніше. Багато років я працювала в одному із найбільших видавництв в Україні «Ранок», що займається виданням підручників та навчальної літератури, та мала унікальну можливість спілкуватися  з авторами посібників, надихаючись їх любов’ю до школи та їх бажанням робити процес навчання для дітей найбільш цікавим та якісним.  Саме це натхнення втілилось у мрію відкрити власну школу та створити середовище для дітей, де вони зможуть не тільки отримати якісні знання, а й знайти своє покликання, розвинути свої таланти, навчитися вільно висловлювати та аргументувати свою точку зору. Школу, де вчитель – це друг, ментор та наставник, де є дружба та взаємоповага. Саме таку школу моїй команді та мені вдалося створити в 2020 році. За два роки наш ліцей прийняв до своєї дружної шкільної родини майже 300 учнів.  Але сталася велика біда: до нашої країни прийшла війна - і щасливе життя в PUSH School обірвалося. Наші діти, вчителі, зокрема моя родина, були вимушені тікати від війни та шукати притулок у Польщі та інших країнах Європейського Союзу.


Тікаючи, я знайшла захисток у  Варшаві, тут місцеві зустрічають нас, українців, як рідних, тут є підтримка та майже родинне тепло. Зараз у столиці Польщі понад 1000 дітей-біженців з України шукають можливість навчатися. На жаль, існуюча Українська школа у Варшаві не спроможна забезпечити місця для всіх тих дітей, які цього потребують. Тому в мене з’явилася мета допомогти нашим дітям - організувати якісне навчання для українських школярів у Варшаві відповідно до програми Міністерства освіти та науки України та створити простір, де українські діти не загублять свою культуру, за яку сьогодні гинуть наші люди. Тож наразі ми активно працюємо над відкриттям такого українського освітнього простору, навчаючись у якому діти України зможуть не лише отримати базові компетенції державною мовою, але й будуть мати змогу спілкуватися по-українськи, вивчати українську історію та культуру, займатися мистецтвом та спортом. Я запрошую всіх охочих допомогти нам у втіленні нашої мети, зробімо разом дитинство наших дітей щасливим!

Наталя Волошко

Я Наталя Волошко з Харкова, Україна. Методист вищої категорії, засновник та директор приватної  школи мистецтв «Voloshka music house». Більше 100 дітей навчалися тут різних видів мистецтв (музичне, художнє, театральне, хореографічне). Створено програми навчання дітей дошкільного віку. Наші учні брали активну участь у різноманітних заходах та концертах. Організатор та ведуча великих дитячих проектів і конкурсів «Радість відкриття», «Дельфійські ігри», «Весняний вернісаж», я є головою громадської організації «Гармонія мистецтв», яка проводила семінари та майстер-класи відомих музикантів для викладачів України.


Із початком війни моя родина переїхала до Варшави. Маючи великий досвід в мистецькій освіті, розуміючи важливі питання, які постають зараз перед викладачами світу, я допомагаю дітям продовжувати займатися мистецтвом. 
Кожен українець, де б він не був зараз, робить свій внесок у перемогу України над злом! Ми - жінки України, виконуємо свій обов’язок перед країною - зберегти життя своїх дітей, і зараз маємо сили, натхнення та можливості навчати українських дітей та допомагати їм повноцінно жити в нових обставинах в іншому суспільстві. 
Добра та співчуваюча нашому горю Польща дала притулок нам і нашим дітям, а ми в свою чергу вдячні кожній людині, хто допомагає нам в ці лихі часи. Ми теж хочемо працювати та через мистецтво творити добро і радість, наближаючи день перемоги!

bottom of page